Wegańskie gołąbki

Ach jak pięknie wygląda i pachnie las dla wolnego dzika! Czy wiesz że świnie (pochodzące od dzików) odróżniają kolory i mają panoramiczny zasięg widzenia około 310 stopni? Widzą więcej niż ludzie! Ponadto mają doskonale rozwinięty zmysł węchu, czują nawet 1000 razy lepiej od człowieka, dlatego potrafią lepiej tropić ślady zapachowe niż psy. Świnie, tak jak dziki, kochają zapach życia, widzą świat wokoło, czują jeszcze wyraźniej. Dlatego wybierz dietę radosną – roślinną, najadaj się kaloriami bez śladów krwi.

Napisz w komentarzu kiedy i gdzie gotujesz zainspiruj innych.

Print Recipe
Wegańskie gołąbki
Energia: 500 kcal, Białko: 15,3g, Tłuszcze: 15,2g, Węglowodany: 81,5g
Danie Main Dish
Porcje
sztuk
Składniki
Danie Main Dish
Porcje
sztuk
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Liście kapusty parzymy przez chwilę we wrzątku by zmiękły, ryż gotujemy na półtwardo. Cebulę kroimy w kostkę i podduszamy na oleju z dodatkiem ziół, po czym dokładamy podgotowany ryż i dusimy razem około 10 minut. Zdejmujemy farsz z ognia, dodajemy drobno posiekane suszone pomidory i poszatkowane migdały, pozostałe przyprawy oraz przeciśnięty przez praskę czosnek.
  2. Dokładnie mieszamy, po czym kładziemy po 2-3 łyżki farszu na każdym liściu kapusty i zawijamy gołąbka. Zwinięte gołąbki przekładamy do garnka o grubym dnie, tak by ciasno przylegały do siebie, podlewamy około pół szklanki wody i dusimy na małym ogniu pod przykryciem przez 30 minut.
Inne informacje

Porcja gołąbków zawiera wysoką dawkę witaminy E, pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na tą witaminę w aż 70%. Jest to witamina młodości, dzięki niej nasza skóra jest gładka, włosy i paznokcie mocne i lśniące. Ponadto wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wzroku. Dzięki tej potrawie zaspokoimy również zapotrzebowanie na witaminę B1 w 45%. Witamina ta regeneruje nerwy i łagodzi stresy. Dbając o jej odpowiedni poziom w codziennej diecie nie będziemy narzekać na zły nastrój.

Okrutną i szokującą praktyką fabryk śmierci - koncernów "mięsnych" jest trzymanie tych wrażliwych istot na uwiezionych, na małej powierzchni, okratowanych oraz z nikłym dostępem do światła. Kapitalizm polega na ciągłym ograniczaniu kosztów. Zwierzęta żyją w ciągłym smutku, ogromnym emocjonalnym bólu, nie zaznając żadnych radości życia. Od urodzenia traktowane są jak "żywiec", a nie jak żywe istoty o własnej woli życia w szczęściu. Nie odmawiamy sobie prawa do szczęścia, nie odmawiajmy też innym istotom. Traktowanie zwierząt w tak bestialski sposób odciska piętno na całej ludzkości. Nie możemy się na to godzić!
OBEJRZYJ KONIECZNIE FILMcierpiące zwierzęta w więzieniu https://youtu.be/t3DPCQjlanM

Udostępnij ten przepis

Comments

comments